Vissza a múltba
2009 május 2. | Szerző: Tuz |

A park közelében őseink nyilai fogadtak, jelezvén, itt tanácskoztak, döntöttek a jövőről.


Korai elindulásunk tette azt lehetővé, hogy a körképet az első turnussal megtekintsük. Mint egy kisgyermek, úgy néztem végig a monumentális képet. Jó, a szám azért nem maradt tátva! J Érdekes volt számomra az, hogy nem lehetett látni, hogy hol kezdődik a kép. Köszönet ezért azoknak, akik így alakították ki!


Kicsit furcsállottam, hogy a jurtákban történelmünkről voltak kiállítások. Valahogy jobban el tudtam volna képzelni csak olyan látnivalókat, ami az akkori korról szólt volna. Jó, jó, Ópusztaszer rólunk szól, ahogy 1956 is, ezt tudom jól. Csak a környezetbe nem illik bele pld. Kossuth Lajos … szerintem.



A falumúzeum nem sokban különbözik más falumúzeumoktól, de mindig akadnak újdonságok, érdekességek. Számomra a réi iskolák mindig érdekesek. Vajh miért is? J



A jó idő kedvet adott ahhoz is, hogy Szarvasra is „elugorjunk” (hoppsza Sári, hoppsza hó J), ahol, Ópusztaszerhez kapcsolódóan, a nagy történelmi Magyarország középpontjánál visszamentünk gondolatban kicsit a múltba.


Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A szülőföldemen jártál,igaz Szegeden születtem, de minden rokonom Pusztaszeren és környékén él. Ópusztaszeren kb. 20 éve voltam, a képek alapján sokat változott a skanzen.
Jega: míg nagyim élt, addig gyakran voltam Szegeden. Aztán hozzánk költözött, és nem mentem többet. Nincs kihez.
Ópusztaszeren pedig most voltam másodszor, de a szoborparkban csak először. Így nem tudom megmondani, milyen változások vannak. Egy biztos: nekem nagyon tetszik!