Vissza a múltba

2009 május 2. | Szerző: |


Nálunk évek óta a május 1-e nem a munka ünnepe, hanem a 18 éveseké: ekkor ballagnak el iskolájukból egy jobb, szebb jövő felé. Ilyenkor aztán bedugul úgy a város, ahogy az elő van írva. Ezt elkerülendő kirándulást szerveztünk. Kirándulást Ópusztaszerre, a történelmi parkba. Programot, kirándulást már szerveztem oda francia csoport számára, de én még nem jártam ott. Jó ez vagy nem, nem tudom. De így most rengeteg időm volt mindent megnézni, nem kellett egyik helyről a másikra sietni.

A park közelében őseink nyilai fogadtak, jelezvén, itt tanácskoztak, döntöttek a jövőről.

Korai elindulásunk tette azt lehetővé, hogy a körképet az első turnussal megtekintsük. Mint egy kisgyermek, úgy néztem végig a monumentális képet. Jó, a szám azért nem maradt tátva! J Érdekes volt számomra az, hogy nem lehetett látni, hogy hol kezdődik a kép. Köszönet ezért azoknak, akik így alakították ki!

Kicsit furcsállottam, hogy a jurtákban történelmünkről voltak kiállítások. Valahogy jobban el tudtam volna képzelni csak olyan látnivalókat, ami az akkori korról szólt volna. Jó, jó, Ópusztaszer rólunk szól, ahogy 1956 is, ezt tudom jól. Csak a környezetbe nem illik bele pld. Kossuth Lajos … szerintem.

 




A falumúzeum nem sokban különbözik más falumúzeumoktól, de mindig akadnak újdonságok, érdekességek. Számomra a réi iskolák mindig érdekesek. Vajh miért is? J


A Rózsa Sándor Emléknap sok embert vonzott ide is.


 

        

       

A jó idő kedvet adott ahhoz is, hogy Szarvasra is „elugorjunk” (hoppsza Sári, hoppsza hó J), ahol, Ópusztaszerhez kapcsolódóan, a nagy történelmi Magyarország középpontjánál visszamentünk gondolatban kicsit a múltba.

Címkék:

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Jega says:

    A szülőföldemen jártál,igaz Szegeden születtem, de minden rokonom Pusztaszeren és környékén él. Ópusztaszeren kb. 20 éve voltam, a képek alapján sokat változott a skanzen.

  2. Tűz says:

    Jega: míg nagyim élt, addig gyakran voltam Szegeden. Aztán hozzánk költözött, és nem mentem többet. Nincs kihez.
    Ópusztaszeren pedig most voltam másodszor, de a szoborparkban csak először. Így nem tudom megmondani, milyen változások vannak. Egy biztos: nekem nagyon tetszik!


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!